GRUP DERSLERİ
Ankara'da tango dersi almak, kaliteli tango okulunun üyesi olmak isteyen herkes derslerimizden faydalanabilir. Düzenli Grup derslerimiz her hafta aynı gün/saatte yapılmakta ve 1 saat 15 dakika sürmektedir. Her ay farklı bir konsept işlenir. Eğlenceli ve bilgi yüklü geçen grup derslerimizde hedefimiz; dansından keyif alan/alınan sosyal tango dansçıları yetiştirmektedir. Tüm gruplarımızda ders boyunca, kadın ve erkek sayı eşitliğine özenle dikkat gösterilir, partner değişikliği yapılarak maksimum verim alınması gözetilir. Çünkü, derslerde farklı partnerlerle yapılan adımlar, farklı enerjilerle tanışmanız için güzel bir fırsattır. Grup derslerimize "ön kayıt" yaptırılması zorunludur.
 
Düzenli Grup Dersleri, dansçılarının seviyelerine göre aşağıdaki gibi belirlenir:

 
Yeni Sınıf
Henüz hiç tango dersi almamış, tangonun büyülü dünyasına ilk kez adım atacak olanlar için Akademitango'da her ay yeni bir grup dersi açılır. Tango dansını öğrenmeye istekli yeni öğrencilerimiz için; Akademitango sıcak, samimi, eğlenceli ve rahatlatıcı bir ortam sunmaktadır. Eğer yeni açılan sınıfımızı 1-2 hafta kaçırmış iseniz üzülmeyin! Eğitmenlerimizden 1 özel ders randevusu alarak yeni açılan sınıfa kolaylıkla uyum sağlayabilirsiniz.
 
Başlangıç Grubu (2-24 ay)
Eğer tangoya daha önce başlamış, ara vermiş ancak tekrar başlamak istiyorsanız, eski bilgilerinizi tekrar etmek ya da karşı tarafın rolünü öğrenmek istiyorsanız Başlangıç Grubu derslerimiz tam size göre demektir. Başlangıç Gruplarımız "Başlangıç-Alt Grup" (2-12 aylık)ve "Başlangıç-Üst Grup" (12-24 aylık)  olarak iki ayrı gruba ayrılmaktadır. Seviyeniz tespit edilerek bu iki gruptan birine kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 
Orta Seviye Grubu (2-4 yıl)
Tangoya en az 2 yıldır devam etmişseniz ve tango temel bilgilerini tamamlayıp dansınızı ilerletmek istiyorsanız, hiç vakit kaybetmeden Orta Seviye Gruplarımıza katılabilirsiniz. Orta Seviye Gruplarımız "Orta-Alt Grubu" (2-3 yıllık) ve "Orta-İleri Grubu" (3-4 yıllık) olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Seviye tespiti yapılarak kayıt alınmaktadır. Bu gruplarımız gelişimci gruplarımızdır ve tangonun derin dünyasını keşfetmeye hazır olanlar içindir.
 
İleri Seviye Grubu (4 yıl ve üzeri)
Tangoya en az 4 yıldır devam eden ve dersleri teknik ağırlıklı olarak öğrenmek isteyenler içindir. Tango konseptleri derinlemesine işlenir, katılımcılara konseptlerin açılımlarını analiz etme fırsatları yaratılır. "Tango Matriks" ile tanışmak istiyor musunuz? Cevabınız "evet" ise sizi İleri Seviye Grup derslerimize bekliyoruz.
 
Master Seviye Grubu (6 yıl ve üzeri)
Tango eğitmeni olmak isteyen ileri seviye tango dansçılarına tango dansını öğretme yetisinin verildiği en üst seviye grubumuzdur. Gruba özel müfredat ile  MEB, GSGM antrenör/usta eğitici sınavlarına yetiştirilirler. 

NOT: Yukarıdaki gruplardan size uygun olan herhangi birine devam etmek istiyorsanız, Ön Kayıt yaptırmak için aşağıdaki formu doldurup gönderin, hemen sizi arayalım. Eğer başka sorularınız varsa formdaki mesaj bölümüne yazmaktan çekinmeyiniz.
Figen Moran ile Kadın Tekniği Seminerleri
"Ufak dokunuşlar büyük farklar yaratır"
 
Sevgili Tango Kadınları,
 
Dansların en tutkulu ve büyülü olanı “Tango” yaşantıma 1997 yılında girdi. 22 yıldır, bu içsel dansı öğrenmek ve öğretmek için her gün bilgime yeni bilgiler katarak yolumda ilerledim ve ilerlemeye devam ediyorum. 2000 yılından beri verdiğim Kadın Tekniği Seminerlerini, eğitmenlerimden aldığım dersler doğrultusunda sahip olduğum herşeyi akıl ve mantık süzgecimden geçirerek, 2005 yılında kendi bilgi ve tecrübelerimle yarattığım “Deep Basic” (Derin Temel) formatında vermeye başladım. Burada sizlerin huzurunda beni yetiştiren tüm tango eğitmenlerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum. “Deep Basic” Kadın Tekniği Seminerleri, kadın tango dansçılarının ihtiyaç duyduğu tüm bilgilere “anlaşılır” ve “kolay” bir şekilde ulaşabilmesi için programlanmıştır. Binlerce tango kadınının dansına Deep Basic programıyla dokunarak; danslarından keyif alan ve danslarıyla keyif veren dansçılar yetiştirilmiştir.
 
Peki “Deep Basic” (Derin Temel) nedir?
 
Bir deniz hayal edin. Onu dışarıdan izleyin. Üzerinde uçuşan kuşlar, yüzen gemiler, bazen coşan dalgalar, bazen ay ışığının yarattığı yakamozları göreceksiniz.
 
Denize girip yürümeye, sonra da yüzmeye başladığınızda, dışarıdaki vücut hareketlerinizin içeride farklı bir boyut kazandığını hissedeceksiniz. Daha uzaklara gidebilmek için daha iyi yüzmeyi, dalgalarla “bir vücut” olabilmeyi öğrenmeniz gerekecek!
 
Denizin altı ise başka bir dünyadır!
Bunun için ya kaliteli “derin” bir nefese ya da “teknik donanım”lara ihtiyacınız olacak. Derine indikçe, su altının her bir metresinde “teknik bilgi”nizi hayata geçirmek zorundasınız. Ancak bu şekilde “derin dünya”nın güzelliklerini deneyimleyebilirsiniz. “Derine indikçe” aslında bu derin dünyanın yeni emekleyeni olduğunuzu göreceksiniz. Bu yüzden “öğrendikçe”  hep “yeni başlayan” olduğunuzu hatırlayacaksınız.
 
Derine indikçe “yeniden dünyaya gelmeye”, rengin her tonunu keşfetmeye ve görmeye alışık olmadığınız canlılarla tanışmaya ne dersiniz? 
 
“Ben oldum” dediğimiz an, kendi gelişimimizi “bitirdiğimiz an”dır…
 
“DEEP BASIC” (DERİN TEMEL)
 
Hedef:
Dansınızda, “Gözlerimi kaparım, vazifemi yaparım” mantığıyla “Takipçi” değil, kendine güvenerek “Ben de varım” diyen başarılı “Yorumcu” ve partneriyle birlikte “Yaratıcı” tango kadın dançıları yetiştirmeyi hedefler.
 
Kazanımlar:
* Vücut farkındalığınızı artırarak, vücudunuzu “dans vücudu”na dönüştürürsünüz.
* Vücudunuzun limitlerini keşfedersiniz.
* Tüm tango konseptlerine teorik ve uygulamalı olarak hakim olursunuz.
* Başkalarının kopyası değil, vücudunuza en çok yakışan tarzınızı yaratırsınız.
* Dansından sadece keyif alan değil aynı zamanda keyif veren “yorumcu” ve “yaratıcı”  dansçılar olursunuz.
 
Nasıl?
* Kadın Tekniği Seminerlerimize düzenli gelerek,
* Öğrenilen egzersizleri, ders saatleri dışında, düzenli bir şekilde tekrar ederek,
* İnteraktif bir şekilde yürütülen derslerimizde aktif katılımcı olarak,
* Verilen her bilgiyi olduğu gibi kabul etmeden, sorgulayıp, mantık süzgecinizden geçirerek ve bunu “kas hafızası” yerleştirerek,
* Derslerimizdeki “Mini Quiz”lerimize katılarak,
* Size aktarılan tüm bilgileri “Tango Defteri”nize not alarak,
* Öğrendiklerinizi pratiklerde partnerinizle dans ederken minik minik hayata geçirerek.
 
Bizimle dalmaya hazırsanız lütfen yazımızı okumaya devam edin :)
 
Nasıl Kayıt Olunur?
 
“Deep Basic”, her biri 36 hafta süren, 3 ayrı seviyeden oluşur. Her seviyenin kendi içinde 4-5 dönemden oluşan özel çalışma programı vardır. Her dönem bittiğinde sonraki dönem için yeniden kayıt yaptırabilir ya da kayıt sildirilebilirsiniz. Kadın Tekniği Seminerlerimizden hangisinin size uygun olduğunu anlamak için “Deep Starter”, “Deep Improver”, “Deep Reformer” seviyelerini incelemeniz gerekir.
 
1) DEEP Starters(36 hafta):
Kaç yıldır dans ediyor olmanız önemli değildir. Kadın Tekniği Seminerlerimize ilk kez katılacak olanlar, temel bilgilerini tekrar hatırlamak isteyenler, kadın tango eğitmeni olmak isteyip bilgilerini düzenlemek ve ders müfredatını oluşturmak isteyenler katılabilir.
 
Bu seviye, 4 ayrı dönemden oluşur:
1. Dönem (12 hafta)
2. Dönem (8 hafta)
3. Dönem (8 hafta)
4. Dönem (8 hafta)
 
2) DEEP Improver (36 hafta):
Deep Starter seviyesini tamamlamış olanlar, herhangi bir kadın tekniği alınmamış ise, kaliteli yürüyüş, sarılma, pivot ve ochos (sekizler) bilgilerini öğrenmiş olanlar, tango eğitmeni olmak isteyip bilgilerini düzenlemek ve ders müfredatını yaratmak isteyenler katılabilir.
 
Bu seviye, 4 ayrı dönemden oluşur:
1. Dönem (12 hafta)
2. Dönem (8 hafta)
3. Dönem (8 hafta)
4. Dönem (8 hafta)
 
3) DEEP Reformer (36 hafta):
Deep Improver seviyesini tamamlamış olanlar, her hangi bir kadın tekniği alınmamış ise, en az 3 yıldır dans edenler ve kaliteli yürüyüş, sarılma, pivot, ochos, giros, boleos konularına hakim olanlar katılabilir. Deep Reformer seviyesinde tangonun görünmeyen boyut bilgileri en ince detaylarıyla verilir.
 
Bu seviye, 5 ayrı dönemden oluşur:
1. Dönem (12 hafta)
2. Dönem (8 hafta)
3. Dönem (8 hafta)
4. Dönem (4 hafta)
5. Dönem (4 hafta)
 
ÖNEMLİ NOT:
Yoğun iş hayatı ve günlük koşturmacalar sebebiyle zaman sıkıntısı yaşayan tecrübeli kadın tango dansçılarını elbette unutmadık :) Bazı özel tango konseptlerinde yoğunlaşmak üzere, her sezon temalı “Boleos”, “Müzikal Yorumcu Olmak” “Giros, Dinamikleri ve Müzikalitesi” gibi Kadın Tekniği Seminerlerimizi de sizler için açtık. Bu temalı kadın tekniği seminerlerimiz aslında Deep Basic programının içinde işlenmektedir. Bu seminerlere sezon içinde aradan girme fırsatını yakalayabilirsiniz.
 
Saygı ve Sevgilerimle,
Figen Moran
Akademitango (Kurucu ve Sertifikalı Eğitmen)

 
 
Kadın Tekniği Seminerlerimizden derlenen videoyu izlemek için aşağıdaki linki ziyaret ediniz:
 
 Kadın Tekniği derslerimize katılmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurun, hemen sizi arayalım:

 

MERT MORAN İLE ERKEK TEKNİĞİ SEMİNERLERİ
"Adımlarınızda fark yaratın"
 
Dansını daha keyifli paylaşımlara dönüştürmeyi hedefleyen baylar için her ay Erkek Tekniği Seminerleri düzenlenmektedir. Her ay için belirlenen tema üzerinde en ince detaylarına inilerek yoğun bir şekilde çalışılmaktadır. Seminer sınıflarına her ay katılma zorunluluğu olmamakla birlikte, konuların kolay takip edilebilmesi için "aylık kart" alarak kayıt olmanızı tavsiye ederiz. Seminer sınıflarına belirli sayıda katılımcı alınmaktadır. Bu sebeple "ön kayıt" yaptırılması zorunludur. Erkek Tekniği Seminer sınıfları size ne katar?
 
* Yeni bilgiler edinir, eski bilgilerinizi tazelersiniz,
* Eski yanlış alışkanlıklarınızdan vazgeçer, vücut farkındalığınızı geliştirirsiniz,
* Dansınıza müzikaliteyi ekler, daha keyifli dans etmeye başlarsınız,
* Dans disiplinine sahip olur, attığınız her adımda partnerinizle keyifli danslar paylaşmaya başlarsınız.

  

  


 
Mert Moran ile Erkek Tekniği video klibini izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız:


Erkek Tekniği Seminer Grubumuza katılmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurun, sizi hemen arayalım.
 
Özel Dersler
"Sizin İçin.. Size Özel"

​Eğitmeninizin 1 saat boyunca sizinle birebir olarak ilgilenmesini istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sizin öğrenmek ya da kendinizi geliştirmek istediğiniz konular üzerinde, daha uzun ve en ince ayrıntılarına kadar inilerek özel olarak bilgi paylaşımı yapılır. Eğitmeninizle ders boyunca dans ederek dansınızda hızlı bir gelişim katedersiniz. Ders Programımızı inceleyip size uygun olan gün ve saati belirleyebilirsiniz.

Özel ders almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurup gönderin, hemen sizi arayalım:
 

"Gelin sizin için çok özel olan o anı unutulmaz anıya dönüştürelim"

Düğün dansınızın müziğini isterseniz siz seçin, isterseniz zengin arşivimizden biz seçelim. Koreografisini biz hazırlayalım, hayran dolu bakışları üzerinizde hissederek siz dans edin. En az 5 ders tavsiye edilmektedir. Son dersinizde gelinlik ile prova alınmasını öneriyoruz. 4 ders koreografinin üzerinize oturtulması, 1 ders gelinlik ile provadan oluşan bu 5 derslik paket bütçenize çok uygun. Yapmanız gereken tek şey bizi aramanız, yüzyüze görüşmemiz, düğün dansı parçanızı seçmemiz, size uygun çalışma programı hazırlamamız ve hemen çalışmaya başlamamız. Hepsi bu!

En önemli gününüzü ölümsüzleştirmek için aşağıdaki formu doldurup gönderin, hemen sizi arayalım:

 
 
"Performanslarınızda Göz Kamaştırın"

Dans partnerinizle yarışmaya hazırlanıyorsanız ya da özel etkinliklerde gösteri için çağrılıyorsanız, tango festivallerinde kastta yer alıyorsanız, size şiddetle Koreografi Dersi'ni öneriyoruz. Konusunda uzman koreograf ve eğitmenlerle performansınızda gözle görülür fark yaratacaksınız. Parça seçiminde önerilerde bulunuyoruz, koreografiyi sizin için biz hazırlıyoruz, ortak çalışma programı hazırlıyoruz ve hemen birlikte hayata geçiriyoruz. En az 10 ders alınmasını tavsiye ediyoruz.

Koreografi dersi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurup gönderin, hemen sizi arayalım:
Gyrokinesis, 3 boyutlu hareket serileriyle ritmi, akıcılığı ve doğru nefeslenmeyi içinde barındıran benzersiz bir egzersiz sistemidir. Omuriliğin doğal hareket kabiliyetini Kullanarak eklemleri ve kasları çalıştırmayı hedefleyen bu sistem, aynı zamanda ritmik nefeslenmeyle vücudumuzdaki enerji akışını düzenler. Gyrokinesis dersleri, vÜcudunu tanımak ve daha iyi kullanmak isteyen herkes için uygundur. Derslerimiz Gyrokinesis eğitim sertifikalı eğitmen Ayşe Karaoğlu tarafından verilmektedir.

Gyrokinesis grup derslerimize kayıt olmak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurup gönderin, hemen arayalım: 

Gyrokinesis, tüm bedeni yumuşakça çalıştıran bir hareket metodudur. Enerji yollarını açar, sinir sistemini stimule eder, harket aralığını artırır ve ritim üzerinden fonksiyonel güç oluşturur. Gyrokinesis; kökleri yoga, tai chi, cimnastik ve dansa dayanan orjinal ve benzersiz bir hareket sistemidir. Bu metod sadece lisanslı eğitmenler tarafından grup veya özel ders olarak verilebilir.

Gyrokinesis dersleri 60-90 dakika arası sürmektedir. Her ders duyuları uyandırmak ve sinir sistemini stimule etmek için sandalyenin üzerinde yumuşak hareketlerle başlar. Bunu, hareket aralığını artıran omurga egzersizleri takip eder ki vücudun çeviklik ve rahatlık içerisinde daha kompleks hareketleri keşfetmeye hazırlar. Ders, omurga hareketini genişletecek egzersizlrle yerde devam eder. Kalça, omuz, el ve ayak hareketlerini de içine alarak kademeli olarak daha karmaşık seriler ilave edilir. Yer egzersizlerini ise ayakta yapılan hareketler takip eder ve denge ve kardiovaskülar egzersizlerden oluşur. Ders gevşeme egzersizleri ile sakinlik içinde son bulur ki bu da bedeni ve zihni günlük yaşamda yeniden birleştirmeye ve bütünleştirmeye hazırlar.
 
Akademitango'da Gyrokinesis ders saatleri:
Her Perşembe 19.00-20.00 arası
 
"Performanslarınızla Göz Kamaştırın"

Dans partnerinizle yarışmaya hazırlanıyorsanız ya da özel etkinliklerde gösteri için çağrılıyorsanız, tango festivallerinde kastta yer alıyorsanız, size şiddetle Koreografi Dersi'ni öneriyoruz. Konusunda uzman koreograf ve eğitmenlerle performansınızda gözle görülür fark yaratacaksınız. Parça seçiminde önerilerde bulunuyoruz, koreografiyi sizin için biz hazırlıyoruz, ortak çalışma programı hazırlıyoruz ve hemen birlikte hayata geçiriyoruz. En az 10 ders alınmasını tavsiye ediyoruz.
Koreografi dersi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurup gönderin, hemen sizi arayalım:
Her ay güncellenen Akademitango Aylık Programını takip ederek tüm ders ve etkinliklerimize katılabilirsiniz.
Ankara'da tango okulu arayan tüm tangosever dostlarımızı bekliyoruz.


AĞUSTOS DERS/ETKİNLİK PROGRAMI


 

ÖN KAYIT FORMU

*ADINIZ

*E-POSTA

*CİNSİYET

ERKEK KADIN

*TELEFON

*Tango Seviyeniz

*KAYIT TÜRÜ

Partneriniz varsa Adı Soyadı

*Ders günü tercihiniz

*Düzenli bilgilendirme maili almak ister misiniz?

Bize iletmek istediğiniz notunuz

GÖNDER
AKADEMİTANGO
(T.C. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü)
Paris Cad. No: 14/A
Kavaklıdere/Ankara/TURKEY
0 (533) 770 9717
CAPTCHA code
GÖNDER
copyright © 2016 - 2022AKADEMİ TANGO Turkey.