BİZ KİMİZ?
Ankara'da tango camiasının en köklü tango kursu, tango okulu olan Akademitango, Servet ve Figen Moran tarafından 2 Şubat 2008'de kurulmuş ve tango dansını öğrenmek isteyen herkese kapılarını açmıştır.
 
Servet ve Figen Moran tarafından oluşturulan "Tango Matriks" isimli müfredatıyla; herkesin kendi adımlarını yaratması, bir başkası gibi değil kendisi gibi dans etmesi, sevgi ve sabırla işlenen derslerde öğrencileriyle birebir iletişim kurarak tangoyu sevdirmeyi, tango müziğiyle yaşayarak dans etmeyi ve öğretmeyi vizyon olarak seçmiştir. Tango okulu olarak Ankara tango kursları arasında yüksek kaliteli donanımı ile tango dansçılarına hizmet vermektedir.
 
Tango derslerinin itina ile işlendiği Akademitango sadece "TANGO" için ve tango dostlarına hizmet vermek için kurulmuştur. Tango hayatına Akademitango ile adım atmaya başlayan/başlamayan herkese stüdyomuzun kapısı sonuna kadar açıktır.

 
Ankara'nın ilk ve tek Tango Mağazası!

EstiloTango Store'da, bay ve bayanlar için tango ayakkabısı, tango kıyafetleri, tango aksesuarları ve tango hediyelik eşya ürünlerimizi bulabilirsiniz.  Mağazamız, Akademitango'nun en alt katında hizmetinizdedir. Ürün çeşitlerimizi görmek ve denemek için, mağazamıza gelebilir ya da  www.estilotangostore.com ziyaret ederek online alışveriş yapabilirsiniz.

Özellikle tango ayakkabısı olarak Ankara'da markasıyla imza atan EstiloTango Store, aynı zamanda Ankara'nın ilk tango ürün mağazasıdır.

Rahatlık ve şıklık.. İkisini sizin için EstiloTango Store'da buluşturduk.


 
 
Akademitango imzasını taşıyan "Estrellas del Akademitango" (Akademitango'nun Yıldızları) ile yarışmalara hazırlamak ve sahne gösterilerinde yer almak üzere performans dansçıları yetiştirilmektedir. Estrellas del Akademitango, Altyapı ve Üstyapı olmak üzere 2 gruptan oluşmaktadır. Her sene Eylül ayında yapılan seçmelerle projeye yeni dansçılar eklenmektedir. Her iki grubun Teknik Eğitim dersleri ortak yapılmakta, Koreografi Dersleri ise farklı günlerde yapılmaktadır. 

Çeşitli davet ve etkinliklerinizde performans dansçılarına ihtiyacınız var ise doğru adrestesiniz. Akademitango Gösteri Ekibi uzman kreatif kadrosu ile etkinliklerinize görsel zenginlik katacaktır. Yapacağınız tek şey, bizi 0533 7709717 nolu telefondan arayarak, organizasyonunuzun detaylarını vermek. Organizasyonunuzun içeriğine uygun olan koreografileri ve performans dansçılarımızı belirleyip sizi arayalım.


 
 

EMRE ŞAHİN

22 Ekim 1987 Ankara doğumlu Emre, dans hayatına Arjantin Tango dansıyla Akademitango'da başladı. Ankara'nın köklü tango okulu Akademitango'nun Asistan kadrosunda ve Estrellas del Akademitango Gösteri Ekibinde çalışmalarına devam etmektedir.
 
 

DİLARA ZORLU

14 Temmuz 1993 Ankara doğumlu Dilara Zorlu, Başkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir. Yoga, spor, resim hobilerinin arasındadır. Dans hayatına, Arjantin Tango dansıyla Akademitango'da başladı. Akademitango eğitmenlerinden Mert Moran ile partner olarak Türkiye'deki tango etkinliklerinde eğitmen ve performans dansçısı olarak katılmaktadır. Ankara'nın köklü tango okulu Akademitango'nun Asistan kadrosunda ve Estrellas del Akademitango Gösteri Ekibinde çalışmalarına devam etmektedir. 
 
 
KUTLAY YEĞEN

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü mezunu olan Kutlay Yeğen, 2016 yılında tango ile tanıştı. Müzik, klasik gitar, elektrik gitar ve fotoğrafçılık hobileri arasındadır. Ankara'nın köklü tango okulu Akademitango'nun Asistan kadrosunda ve Estrellas del Akademitango Gösteri Ekibinde çalışmalarına devam etmektedir.

 
 

 
AHMET GÖKHAN POYRAZ

15 Aralık 1996 doğumlu Ahmet, 2019 Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 2007-2009 yılları arasında amatör bir takımda hentbol, ayrıca futbol, basketbol, masa tenisi gibi branşlarda spor yapmaktadır. Müziğe ilgisi oldukça fazla olan Ahmet Gitar çalmayı hobilerinin arasına eklemiştir. 2016 yılında Hacettepe Üniversitesi Dans Sporları Topluluğu (HÜDAST) bünyesinde tangoya başladı. İsim yapmış birçok yerli ve yabancı eğitmenden seminerler almıştır. Şu anda  Akademitango'nun Asistan kadrosunda ve Estrellas Del Akademitango Gösteri Ekibi'nde dans kariyerini devam ettirmektedir.


 
 

EFECAN OĞUZ DEMİR

18 Mart 1995 Istanbul dogumlu Efecan Oguz Demir, ITU Gemi Insaat ve Gemi Makineleri Muhendisligi'nden 27.06.2018 tarihinde mezun oldu. Hobilerinin arasında, fotoğraf, video çekimleri ve tüplü dalış yer almaktadır. Tangoya Mart 2018'de İstanbul Tango'da Muharrem ve Nilay Yılmazkaya ile başladı. Kısa bir süre Julian Castro ile El Encuentro Tango Göteburg'da tango eğitimi aldı. Tango eğitimine, Ağustos 2019 tarihinden bu yana Akademitango'nun Asistan kadrosunda ve Estrellas del Akademitango Gösteri ekibinde devam etmektedir.  
 

MELİS GÜNDEN

2 Aralık 1993, İstanbul doğumlu olan Melis,Yeditepe Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi İletişim Bilimleri programında yüksek lisansını sürdürmektedir. Hobilerinin arasında fotoğrafçılık ve tüplü dalış yer almaktadır. Tango dansına, 2018 Mart'ta İstanbul Tango’da Muharrem Yılmazkaya ve Nilay Akgün Yılmazkaya ile başladı. Ağustos 2019'dan bu yana, Ankara'nın en köklü tango okulu Akademitango'nun Asistan kadrosunda ve Estrellas del Akademitango Gösteri Ekibi'nde devam etmektedir. 
Yüksek standartlı, kaliteli stüdyo ortamında, tango dansını öğrenmek isteyen herkesin keyif almasını sağlayarak eğitim vermeyi, sunduğu hizmetlerle ve organizasyonlarla, eğitim ve hizmet kalitesinin seviyesini yükseltmeyi vizyon edinen ve 2008 yılında açılan AkademiTango, Servet & Figen MORAN çiftinin 1998 yılından bu yana tango birikimlerini paylaştığı tango dansı ve kültürünün yaşatıldığı bir merkezdir.
Türkiye'nin en geniş ve en kapsamlı tango stüdyosu olmak üzere 2008 yılında kurulan AkademiTango, uzman ve kaliteli eğitmen kadrosuyla, tangonun keyifle öğrenilip dans edilebileceği sıcak ve samimi ortamın sağlandığı, tamamıyla tango ve tango dansını besleyen egzersizler ile tango malzemelerinin temin edilebileceği birimlerden oluşmuş 3 katlı stüdyodur.

 

 
SERVET & FİGEN MORAN (Tango)
 
Servet ve Figen Moran, tango dansına 1998 yılında başladılar. Danslarında duygu ve birlikteliği hissettiren çift, müzikle uyumlu dans etmeyi ön planda tutar. Derslerinin en önemli ayrıcalığı, yılların birikimiyle oluşturdukları Tango Matriks müfredatı ile dersleri işliyor olmalarıdır. Günümüze dek sayısı binlere varan tango dansçısı ve pek çok değerli tango eğitmeni yetiştirdiler. Türkiye'nin büyük ölçekli tango organizasyonlarına imzalarını attılar. Türkiye'nin bilinen eğitmen ve dansçılarından olan çift yurtiçi ve yurtdışındaki festival, milonga ve atelyelere davet edilmektedirler.

Servet ve Figen Moran, kurucusu oldukları Akademitango'da heyecanlarını hiç kaybetmeden tango eğitimi vermeye devam etmektedirler.

 
 


MERT MORAN (Tango)
 
Mert Moran 1994 Ankara doğumludur. Dans hayatına 7 yaşında Latin Dans Sporları başlayıp 6 yıl boyunca katıldığı yarışmalarda başarılı dereceler aldı. 2008 yılında Akademitango'da Servet ve Figen Moran ile tango eğitimi almaya başladı. 2009 yılında, Buenos Aires'in bilinen milongalarında gösterilerde yer aldı. Halen Akademitango'da eğitim vermeye devam etmektedir.
 

 

Türkiye'nin en geniş ve en kapsamlı tango okulu, tango kursu olarak 2008 yılında kurulan Akademitango, uzman kadrosuyla, sıcak ve samimi ortamıyla tangonun keyifle öğrenilip dans edilebileceği, tangoya dair dans malzemelerinin (tango ayakkabısı, tango kıyafetleri ve tango aksesuarları) temin edilebileceği 3 katlı bir dans merkezidir.
 
 


Dans Salonlarımız

Tango okulumuz, 75 metrekare üzerinde parkeli, aynalı, klimalı ve müzik sistemleriyle donanımlı, giriş ve orta katta yer almak üzere 2 adet dans salonu bulunmaktadır. Giriş katındaki Salon 1, ayrıca Tangovizyon ve seminer programları için de kullanılmaktadır. Projeksiyon ile tango film ve görüntüleri izlenebilmekte, tango konulu seminer ve paneller düzenlenmektedir.
 
  


Dinlenme Salonumuz
 
Stüdyomuzun giriş katında, ders aralarında ve antrenman sırasında dansçıların dinlendiği, sohbet ettikleri Dinlenme Salonumuz mevcuttur.
 
 
 
Tango Kafe Bar
 
Tango derslerinin verildiği, tango okulumuzun giriş katında, ders aralarında ve pratik saatlerinde atıştırabileceğiniz ve içeceklerinizi yudumlayabileceğiniz Tango Kafe & Bar her zaman hizmetinizdedir. 
 
 
 
Kişisel Bakım Ünitelerimiz
 
Tango stüdyomuzun en alt katında bay ve bayanlara ait olmak üzere 2 adet wc ve ortak kullanımlı banyo bulunmaktadır. Her tuvalette bay ve bayanlara ait bakım ürünlerini ve ortak kullanımlı banyoda ise bay/bayan acil durum bakım ürünleri sizler için her daim hazır bulundurulmaktadır.
 
 
 

Soyunma Odalarımız

Tango stüdyomuzun en alt katında, ders öncesi ve sonrası üstünüzü değiştirebilmeniz için 2 adet soyunma odası bulunmaktadır.
 
 

EstiloTango Store
 
Tango stüdyomuzun en alt katında, bay ve bayanlar için ayakkabı, kıyafet, aksesuar, hediyelik eşya gibi dans malzemelerini satın alabileceğiniz EstiloTango butiğimiz yer almaktadır. Detaylı bilgi için EstiloTango Store'un online alışveriş sitesini de ziyaret edebilirsiniz: www.estilotangostore.com
 
 
 
 

 

ÖN KAYIT FORMU

*ADINIZ

*E-POSTA

*CİNSİYET

ERKEK KADIN

*TELEFON

*Tango Seviyeniz

*KAYIT TÜRÜ

Partneriniz varsa Adı Soyadı

*Ders günü tercihiniz

*Düzenli bilgilendirme maili almak ister misiniz?

Bize iletmek istediğiniz notunuz

GÖNDER
AKADEMİTANGO
Paris Cad. No: 14/A - Kavaklıdere
Ankara/TURKEY
0 (533) 770 9717
CAPTCHA code
GÖNDER
copyright © 2016 - 2021AKADEMİ TANGO Turkey.