BİZ KİMİZ?


 
    

                                Servet MORAN                                                       Figen MORAN                                                                 Mert MORAN

Ankara'da tango camiasının en köklü tango kursu, tango okulu olan Akademitango, Servet, Figen, Mert Moran ailesi tarafından 2 Şubat 2008'de kurulmuş ve tango dansını öğrenmek isteyen herkese kapılarını açmıştır.
 
Servet, Figen ve Mert Moran tarafından oluşturulan "Tango Matriks" isimli müfredatıyla; herkesin kendi adımlarını yaratması, bir başkası gibi değil kendisi gibi dans etmesi, sevgi ve sabırla işlenen derslerde öğrencileriyle birebir iletişim kurarak tangoyu sevdirmeyi, tango müziğiyle yaşayarak dans etmeyi ve öğretmeyi vizyon olarak seçmiştir. Tango okulu olarak Ankara tango kursları arasında yüksek kaliteli donanımı ile tango dansçılarına hizmet vermektedir.
 
Tango derslerinin itina ile işlendiği Akademitango sadece "TANGO" için ve tango dostlarına hizmet vermek için kurulmuştur. Tango hayatına Akademitango ile adım atmaya başlayan/başlamayan herkese stüdyomuzun kapısı sonuna kadar açıktır.

 
Ankara'nın ilk ve tek Tango Mağazası!

EstiloTango Store'da, bay ve bayanlar için tango ayakkabısı, tango kıyafetleri, tango aksesuarları ve tango hediyelik eşya ürünlerimizi bulabilirsiniz.  Mağazamız, Akademitango'nun en alt katında hizmetinizdedir. Ürün çeşitlerimizi görmek ve denemek için, mağazamıza gelebilir ya da  www.estilotangostore.com ziyaret ederek online alışveriş yapabilirsiniz.

Özellikle tango ayakkabısı olarak Ankara'da markasıyla imza atan EstiloTango Store, aynı zamanda Ankara'nın ilk tango ürün mağazasıdır.

Rahatlık ve şıklık.. İkisini sizin için EstiloTango Store'da buluşturduk.


  


Akademitango imzasını taşıyan "Estrellas del Akademitango" (Akademitango'nun Yıldızları) ile yarışmalara hazırlamak ve sahne gösterilerinde yer almak üzere performans dansçıları yetiştirilmektedir. Estrellas del Akademitango, Altyapı ve Üstyapı olmak üzere 2 gruptan oluşmaktadır. Her sene Eylül ayında yapılan seçmelerle projeye yeni dansçılar eklenmektedir. Her iki grubun Teknik Eğitim dersleri ortak yapılmakta, Koreografi Dersleri ise farklı günlerde yapılmaktadır. 

Çeşitli davet ve etkinliklerinizde performans dansçılarına ihtiyacınız var ise doğru adrestesiniz. Akademitango Gösteri Ekibi uzman kreatif kadrosu ile etkinliklerinize görsel zenginlik katacaktır. Yapacağınız tek şey, bizi 0533 7709717 nolu telefondan arayarak, organizasyonunuzun detaylarını vermek. Organizasyonunuzun içeriğine uygun olan koreografileri ve performans dansçılarımızı belirleyip sizi arayalım. 
​​​
Yüksek standartlı, kaliteli stüdyo ortamında, tango dansını öğrenmek isteyen herkesin keyif almasını sağlayarak eğitim vermeyi, sunduğu hizmetlerle ve organizasyonlarla, eğitim ve hizmet kalitesinin seviyesini yükseltmeyi vizyon edinen ve 2008 yılında açılan AkademiTango, Servet & Figen MORAN çiftinin 1998 yılından bu yana tango birikimlerini paylaştığı tango dansı ve kültürünün yaşatıldığı bir merkezdir.
Türkiye'nin en geniş ve en kapsamlı tango stüdyosu olmak üzere 2008 yılında kurulan AkademiTango, uzman ve kaliteli eğitmen kadrosuyla, tangonun keyifle öğrenilip dans edilebileceği sıcak ve samimi ortamın sağlandığı, tamamıyla tango ve tango dansını besleyen egzersizler ile tango malzemelerinin temin edilebileceği birimlerden oluşmuş 3 katlı stüdyodur.

 

 


Servet & Figen MORAN
 
Servet ve Figen Moran, tango dansına 1998 yılında başladılar. Danslarında duygu ve birlikteliği hissettiren çift, müzikle uyumlu dans etmeyi ön planda tutar. Derslerinin en önemli ayrıcalığı, yılların birikimiyle oluşturdukları Tango Matriks müfredatı ile dersleri işliyor olmalarıdır. Günümüze dek sayısı binlere varan tango dansçısı ve pek çok değerli tango eğitmeni yetiştirdiler. Türkiye'nin büyük ölçekli tango organizasyonlarına imzalarını attılar. Türkiye'nin bilinen eğitmen ve dansçılarından olan çift yurtiçi ve yurtdışındaki festival, milonga ve atelyelere davet edilmektedirler.

Servet ve Figen Moran, kurucusu oldukları Akademitango'da heyecanlarını hiç kaybetmeden tango eğitimi vermeye devam etmektedirler.

 
 


Mert MORAN & Dilara ZORLU
 
Mert Moran 1994 Ankara doğumludur. Dans hayatına 7 yaşında Latin Dans Sporları başlayıp 6 yıl boyunca katıldığı yarışmalarda başarılı dereceler aldı. 2008 yılında Akademitango'da Servet ve Figen Moran ile tango eğitimi almaya başladı. 2009 yılında, Buenos Aires'in bilinen milongalarında gösterilerde yer aldı. Halen kurucusu olduğu Akademitango'da eğitim vermeye devam etmektedir.

Dilara Zorlu 1993 doğumludur. Başkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir. Dansa 2016 yılında Akademitango'da başladı. Mert Moran ile tango festivallerinde eğitmen ve performans dansçısı olarak yer almaktalar. Halen Akademitango'nun eğitmeni olarak devam etmektedir.

 

 

Türkiye'nin en geniş ve en kapsamlı tango okulu, tango kursu olarak 2008 yılında kurulan Akademitango, uzman kadrosuyla, sıcak ve samimi ortamıyla tangonun keyifle öğrenilip dans edilebileceği, tangoya dair dans malzemelerinin (tango ayakkabısı, tango kıyafetleri ve tango aksesuarları) temin edilebileceği 3 katlı bir dans merkezidir.
 
  


  


Dans Salonlarımız

Tango okulumuz, 75 metrekare üzerinde parkeli, aynalı, klimalı ve müzik sistemleriyle donanımlı, giriş ve orta katta yer almak üzere 2 adet dans salonu bulunmaktadır. Giriş katındaki Salon 1, ayrıca Tangovizyon ve seminer programları için de kullanılmaktadır. Projeksiyon ile tango film ve görüntüleri izlenebilmekte, tango konulu seminer ve paneller düzenlenmektedir.
 
   
 

 
Tango derslerinin verildiği, tango okulumuzun giriş katında, ders aralarında ve pratik saatlerinde atıştırabileceğiniz ve içeceklerinizi yudumlayabileceğiniz TangoKafemiz her zaman hizmetinizdedir. 
 
  
  
Kişisel Bakım Ünitelerimiz
 
Tango stüdyomuzun en alt katında bay ve bayanlara ait olmak üzere 2 adet wc ve ortak kullanımlı banyo bulunmaktadır. Her tuvalette bay ve bayanlara ait bakım ürünlerini ve ortak kullanımlı banyoda ise bay/bayan acil durum bakım ürünleri sizler için her daim hazır bulundurulmaktadır.
 

 

Soyunma Odalarımız

Tango stüdyomuzun en alt katında, ders öncesi ve sonrası üstünüzü değiştirebilmeniz için 2 adet soyunma odası bulunmaktadır.
 
 
 
 EstiloTango Store
 
Tango stüdyomuzun en alt katında, bay ve bayanlar için ayakkabı, kıyafet, aksesuar, hediyelik eşya gibi dans malzemelerini satın alabileceğiniz EstiloTango butiğimiz yer almaktadır. Detaylı bilgi için EstiloTango Store'un online alışveriş sitesini de ziyaret edebilirsiniz: www.estilotangostore.com
 
 

 

 

ÖN KAYIT FORMU

*ADINIZ

*E-POSTA

*CİNSİYET

ERKEK KADIN

*TELEFON

*Tango Seviyeniz

*KAYIT TÜRÜ

Partneriniz varsa Adı Soyadı

*Ders günü tercihiniz

*Düzenli bilgilendirme maili almak ister misiniz?

Bize iletmek istediğiniz notunuz

GÖNDER
AKADEMİTANGO
(T.C. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü)
Paris Cad. No: 14/A
Kavaklıdere/Ankara/TURKEY
0 (533) 770 9717
CAPTCHA code
GÖNDER
copyright © 2016 - 2022AKADEMİ TANGO Turkey.